Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 789 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Forum dyskusyjne

piątek, 01 lipca 2016 16:22

Witam.

Pod poniższym linkiem znajduje się forum dyskusyjne poświęcone dla świadków Jehowy oraz byłych świadków. Jeśli jesteś lub byłeś związany kiedyś z tą religią lub lubisz rozmowy o Biblii i Bogu to jesteś mile widziany :)

 

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Pochwycenie kościoła

czwartek, 06 lutego 2014 15:54

 

 

 

 

POCHWYCENIE KOŚCIOŁA

 

 

   Jednym z kolejnych tematów jakie postanowiłem opisać jest tzw. „pochwycenie kościoła” o czym często dyskutuje wielu wierzących. Jedni uważają, że wydarzenie to nastąpi przed wielkim uciskiem , inni że w trakcie a jeszcze inni, że po wielkim ucisku. Wszyscy też się zastanawiają nad tym dokąd zostanie „pochwycony” kościół i jak się to stanie. Większość twierdzi, że wierzący chrześcijanie, których zastanie Pan podczas swego przyjścia trafią wprost do nieba aby tam na zawsze być z Panem. Już samo to sformułowanie budzi pewne zastrzeżenia, ponieważ skoro Pan Jezus przychodzi aby spotkać się z kościołem to jak jest możliwe aby idący na spotkanie ze swym Panem kościół poszedł do nieba. W poniższym tekście postaram się przedtawić wszystko co wiem na ten temat w możliwie prosty i przystępny sposób. Z uwagi na to, że nie jestem wykształconym w pojęciu tego świata człowiekiem to i tak używam potocznych słów, a terminologia uczelni teologicznych i ich nauczycieli czasami przyprawia mnie o ból głowy. Zawsze wychodzę z założenia, że Pismo Święte jest księgą dla zwykłych ludzi i aby je zrozumieć nie ma potrzeby kończyć wyższych studiów teologicznych, które na marginesie uważam, że więcej szkodzą chrześcijaninowi niż pomagają. Wyciskają tylko koleiny doktrynalne w umyśle chrześcijanina, który zamiast posługiwać się mądrością i dociekaniem musi dopasowywać teksty Biblii do utartych nauk, które rozumiane są czasami na ludzki sposób nie zaś duchowy. Przykładem niech będzie to, że dla wielu wierzących wręcz absurdem jest wierzenie w istnienie takiej istoty jak „śmierć”, która przebywa w hadesie -miejscu co opisałem szczegółowo w odzielnym artykule. To, że ktoś uważa jakąś naukę za absurd nie zmienia faktu czy jest ona prawdziwa czy też nie. Dziedzina duchowa jest całkowicie odmienną strefą o innych prawach i wymiarach niż nasze materialne i czasami wszelkie próby dopasowania tego do naszych realiów są już na starcie bez sensu. Jak zawsze pragnę nadmienić, że nie uważam się za nieomylną wykładnię nauk Biblii i jako zwykły narodzony z Ducha chrześcijanin zwyczajnie opisuję zagadnienia Biblii być może w trochę innym spojrzeniu niż najczęściej się to przedstawia przez nauczycieli w zborach. Mam więc nadzieję, że to co opiszę będzie zbudowaniem dla innych chrześcijan wierzących w Jezusa oraz być może pomoże komuś właściwie zrozumieć ten jakże ważny temat Biblii:

 

SPOTKANIE Z PANEM NA OBŁOKACH

 

Jako tekst przewodni służyć będzie pierwszy list do Tesaloniczan 4:15-17

 

 

(15)A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. (16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, (17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.”

 

Czytając powyższy tekst zwróćmy uwagę na następujące szczegóły:

 

 1. Pan Jezus zstąpi z nieba.

 2. W tym samym czasie nastąpi zmartwychwstanie umarłych w Chrystusie.

 3. Razem ze zmartwychwstałymi porwany zostanie żyjący w tym czasie zbór Chrystusa na spotkanie ze swym Panem.

 

Proszę zwróćić uwagę na pewien niezwykle istotny szczegół a mianowicie, że Pan Jezus ma zstąpić z nieba -jak czytamy, a nie zabrać kościół do nieba. Wielu chrześcijan uparcie uważa, że Pan Jezus przyjdzie i zabierze kościół do nieba aby tam już na zawsze z nim był. Tymczasem nie ma biblijnych dowodów na potwierdzenie tej nauki. Są teksty mówiące o tym, że „ojczyzna nasza jest w niebiosach” (Fil.3:14,20) lub, że jesteśmy „powołania niebiańskiego” (Hebr.3:1) lub o „nadziei, która jest przygotowana dla was w niebie” (Kol.1:5) oraz że zmierzamy „ku dziedzictwu nieznikomemu i nieskalanemu, i niezwiędłemu, jakie zachowane jest w niebie dla was” (1 Piotra 1:4). Teksty te nie mówią o tym, że kościół będzie przebywał w niebie ale o tym, że w niebie jest nasza ojczyzna i nagroda. Ktoś by powiedział teraz, że sam sobie w tym momencie zaprzeczam ale już uzasadniam swoją myśl. W wielu artykułach opisałem różne nauki i wydarzenia związane z miastem Nowym Jeruzalem , które opisane jest w Biblii. Wytłumaczenie jest bardzo proste: miasto Nowe Jeruzalem jest teraz w niebie i to ono jest naszą ojczyzną, której oczekujemy. Wszyscy wiemy, że Nowe Jeruzalem zstąpi z nieba i szczegółowo opisuje to księga Objawienia 21 i 22 rozdział. Nie neguję jednak tego, że kościół po swoim przemienieniu będzie miał dostęp do nieba. Oczywiście, że będzie miał tam dostęp ponieważ księga Objawienia wyraźnie opisuje wesele Baranka i Jego oblubienicy, które nastąpi w niebie (Obj.19:1-9). Miasto Nowe Jeruzalem, które zstąpi z nieba od Boga będzie według mnie swego rodzaju bramą do nieba dla tych, którzy będą tego godni.

Pismo Święte nie może sobie zaprzeczać i jeśli mówi wyraźnie o tym, że Pan Jezus podczas swojej paruzji zstąpi z nieba to tak należy to rozumieć i nie dodawać nic do tego od siebie, a tymbardziej nie przeinaczać słów Pańskich. Przyjrzyjmy się w tym momencie innemu tekstowi, który opisuje wstąpienie Pana Jezusa do nieba po swoim zmartwychwstaniu:

 

(9)I gdy to powiedział, a oni patrzyli, został uniesiony w górę i obłok wziął go sprzed ich oczu. (10) I gdy tak patrzyli uważnie, jak On się oddalał ku niebu, oto dwaj mężowie w białych szatach stanęli przy nich (11) i rzekli: Mężowie galilejscy, czemu stoicie, patrząc w niebo? Ten Jezus, który od was został wzięty w górę do nieba, tak przyjdzie, jak go widzieliście idącego do nieba

 

Dzieje Apostolskie 1:9-11

 

Widzimy więc doskonałą harmonię z tym co czytaliśmy:

 

 

Pan Jezus zstąpi z nieba dokładnie w taki sam sposób w jaki do niego wstąpił.

 

 

Wiemy o tym, że umarli w Chrystusie oraz pochwycony żyjący w tym czasie kościół spotkają się z Panem „na obłokach” (Mar 13:26-27). Co jednak dalej? Bynajmniej chrześcijanie nie rozminą się z Panem po drodze tylko razem z nim przyjdą na ziemię tak jak uczy Pismo. W tym momencie doskonale rozumiem wątpliwości wielu chrześcijan, którzy nijak nie mogą sobie tego uzmysłowić jak to możliwe, że chrześcijanie zostaną pochwyceni i zaraz z powrotem przyjdą na ziemię razem z Panem. Stąd właśnie pojawiły się różnego rodzaju nauki, które mówią o zabraniu kościoła do nieba przed, w trakcie lub po wielkim ucisku. Na ludzki sposób rozumowanie o pochwyceniu i przyjściu z powrotem kościoła na ziemię jest jak to mówią „bez sensu”. Tymczasem jednak jak już wspominałem na początku artykułu wiele rzeczy na ludzką logikę jest absurdalnych ale na duchowy i co najważniejsze Boży sposób wszystko może się ułożyć w bardzo harmonijną całość. Niewielu chrześcijan bierze pod uwagę opcję, że razem z Panem Jezusem przyjdzie na ziemię Jego Królestwo. To właśnie do Królestwa Bożego zostaną porwani żyjący chrześcijanie i o przyjście tego Królestwa nadal się przecież modlimy.

 

 

TO NOWE JERUZALEM JEST KRÓLESTWEM BOŻYM.

 

 

W artykule „Wielki tłum” zamieszczonym na tym blogu opisałem szczegółowo wszystkie cechy charakteryzujące wielki tłum z księgi Objawienia i podobieństwo do warunków i cech Nowej Jerozolimy po zstąpieniu z nieba na ziemię. Uważam więc, że po przyjściu Pana na ziemię nastąpi uroczyste zgromadzenie proroczo opisane w liście do Hebrajczyków 12:22-23.

Wielki tłum, który wyjdzie z wielkiego ucisku są to chrześcijanie, którzy zostali porwani na spotkanie na obłokach z przychodzącym Panem. Pismo Święte wyraźnie uczy o tym, że otrzymają wówczas nowe ciała, podobne do swgo Pana gdyż „to co skażone nie może odziedziczyć tego co nieskażone” (Fil.3:21 ; 2 Kor.3:18 ; 1 Jana 3:2 ; 1 Kor 15:48-54). W tych nowych ciałach znajdą się w swojej ojczyźnie, czyli mieście Nowe Jeruzalem, które zstąpi z nieba. Dla zmartwychwstałych sprawiedliwych tzw. „Starego Testamentu” Nowa Jerozolima jest również ojczyzną i potwierdza to dobitnie m.in. list do Hebrajczyków 11:10, 39, 40, 14. Szczegółowo to zagadnienie opisałem w artykule pt. „Zmartwychwstanie sprawiedliwych”, który polecam przeczytać.

Z miastem Nowe Jeruzalem wiąże się ściśle wiele nauk Pisma Świętego i aby właściwie je zrozumieć należy wiedzieć kiedy zstąpi ono na ziemię. Wielu chrześcijan uważa , że zstąpi ono dopiero po panowaniu tzw. „tysiącletniego Królestwa” i dlatego odrzuca opcję znalezienia się w nim od razu po przyjściu Pana. Tymczasem Pismo Święte wyraźnie daje nam taką nadzieję w wielu miejscach, czytając Nowy Testament -zwłaszcza list do Hebrajczyków, którego fragmenty podawałem wcześniej, Galatów 4:26 i sama księga Objawienia z której zacytuję jeden werset:

 

Błogosławieni, którzy piorą swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa żywota i mogli wejść przez bramy do miasta. „

 

Objawienie 22:14

 

Mam nadzieję, że powyższe opracowanie w nikim nie wzbudziło niepokoju lub jakichś niepotrzebnych wątpliwości ale, że było zbudowaniem. Na celu miałem wyłącznie przybliżenie nauki o porwaniu kościoła i opisanie dokładnie gdzie się znajdzie zaraz po spotkaniu ze swym Panem. Kolejne wydarzenia, które potem nastąpią to m.in. zapadnięcie na całej naszej planecie ciemności, czyt. artykuł pt.„Ciemności zewnętrzne”, „Wojna Armagedonu” oraz „Koniec Świata”.

 

Z poważaniem, Machabeusz.


Podziel się
oceń
5
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Pułapka kredytu

sobota, 21 grudnia 2013 19:13PUŁAPKA KREDYTUByć może wielu z Was , drogich czytelników , zadziwi temat , który obecnie postanowiłem poruszyć. Wszystkie poprzednie artykuły dotyczyły różnych głębokich zagadnień Biblijnych , niekiedy nawet kontrowersyjnych. Owszem taki był cel założenia tego blooga aby poruszyć tutaj i zamieścić interpretacje niektórych proroctw Biblii. Od kilku jednak lat leży mi na sercu zamieszczenie ostrzeżenia przed pułapkami kredytowymi. Nie mogę obojętnie patrzeć jakie żniwo zbiera wśród społeczeństwa system bankowy i chciwa oraz grabieżcza jego polityka.

Postanowiłem więc napisać jakie jest spojrzenie Boga i Jego świętego Słowa na branie różnego rodzaju pożyczek. Temat więc jest jak najbardziej Biblijny i postanowiłem głośno o tym mówić już od dawna i robię to przy różnych okazjach -teraz postanowiłem to publicznie opisać. Z uwagi na dużą oglądalność mojego blooga (ku mojemu zaskoczeniu!) chcę pomóc jak największej ilości ludzi aby ustrzegli się tej wyrafinowanej pułapki diabła jaka jest kredyt oraz doradzić co mają zrobić ci co już niestety w tej pułapce są.Zacznę od tego , że aż zgroza mnie bierze gdy widzę co dzieje się w nominalnych religiach z którymi miałem do czynienia. Nie piszę tutaj o kościele Katolickim z którego kiedyś wyszedłem ale o różnych zborach protestanckich z którymi przez długi czas miałem do czynienia i które uważają się za Biblijne.

 

Nigdy na żadnym nabożeństwie przez wiele lat nie usłyszałem od pastora zboru żadnego ostrzeżenia przed wziąciem kredytu!

 

Zastanawiałem się nieraz nad tym dlaczego oni tego nie widzą? Dlaczego nie widzą zagrożenia , które dopadło tak wielu wielu chrześcijan i nie ostrzegają?

Uświadomiłem sobie pewien ponury fakt:

ONI O TYM NIE MÓWIĄ BO NIE CHCĄ...

Oni (przewodnicy duchowi wielu zborów protestanckich) nie mówią o tym ponieważ nie jest to temat pożądany. Nieraz widziałem jak pastorzy zborów robią tylko to co podoba się tzw. "radzie zboru" lub starszym. Nie chcąc się narażać wiernym niestety głoszą nauki i kazania takie , które podobają się ogółowi i co najważniejsze: upewniają innych , że robili lub robią dobrze.

Niestety wielu chrześcijan wzięło już kredyt czy to na budowę domu , zakup samochodu lub rozwój albo założenie firmy.

Co widziałem wtedy na własne oczy?

CI LUDZIE STALI SIĘ NIWOLNIKAMI KREDYTU!!!Jak można nazywać Jezusa Chrystusa swoim Panem gdy jest się czyimś niewolnikiem? Dobre pytanie...?

A przecież tego właśnie uczy Pismo Święte:"Bogacz panuje nad nędzarzem, lecz dłużnik jest sługą wierzyciela."

 

Przypowieści Salomona 22:7Zauważyłem , że chrześcijanin , który wziął kredyt w banku zachowuje się potem zupełnie inaczej. Presja systematycznego spłacania rat powoduje , że taki człowiek staje się tzw. “niedzielnym chrześcijaninem”. Najważniejsza jest wtedy praca i zarabianie pieniędzy. Zamiast skupiać się na wypełnianiu woli Bożej w swoim życiu stara się poza utrzymywaniem rodziny (co jest bezsprzecznym obowiązkiem) spłacać olbrzymie raty kredytu , który wziął na wiele lat na swoje barki. Salomon w kilku słowach opisał stan człowieka , który się zapożyczył i jak widać od tysięcy lat nic się pod tym względem nie zmieniło.

 

W ten właśnie sposób chrześcijanin staje się sługą kogoś jeszcze innego niż Pan Jezus.

 

Jezus przecież uczył i przestrzegał przed tym:

 

" Żaden sługa nie może dwóm panom służyć, gdyż albo jednego nienawidzieć będzie, a drugiego miłować, albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi. Nie możecie Bogu służyć i mamonie"

Łukasza 16:13 

 

 

Przyjrzyjmy się temu co uczy Biblia i czy chrześcijanie mający brać przykład z Jezusa Chrystusa powinni zaciągać pożyczki w bankach na realizację swoich pragnień i ambicji:(1) Bądźcie więc naśladowcami Boga jako dzieci umiłowane, (2) i chodźcie w miłości, jak i Chrystus umiłował was i siebie samego wydał za nas jako dar i ofiarę Bogu ku miłej wonności. (3) A rozpusta i wszelka nieczystość lub chciwość niech nawet nie będą wymieniane wśród was, jak przystoi świętym, (4) także bezwstyd i błazeńska mowa lub nieprzyzwoite żarty, które nie przystoją, lecz raczej dziękczynienie. (5) Gdyż to wiedzcie na pewno, iż żaden rozpustnik albo nieczysty, lub chciwiec, to znaczy bałwochwalca, nie ma udziału w Królestwie Chrystusowym i Bożym. (6) Niechaj was nikt nie zwodzi próżnymi słowy, z powodu nich bowiem spada gniew Boży na nieposłusznych synów. (7) Nie bądźcie tedy wspólnikami ich.”

Efezjan 5:1-7

To właśnie chciwość jest powodem zapożyczania się chrześcijan w bankach na tzw. “szalony procent”. Oglądając reklamy w TV i innych mediach o tym , że każdego stać jest na zakupienie dowolnej rzeczy czy nieruchomości powoduje , że chrześcijanin chce tego co chcą inni , np: własnego domu , nowoczesnego mieszkania , nowego samochodu lub innej drogiej rzeczy. Gonitwa za pieniądzem i codzienne bombardowanie wyrafinowanymi sposobami psychiki człowieka powoduje , że pragnie się posiadać coś co wcześniej nie przyszłoby nawet do głowy. Wiele sprzętów gospodarstwa domowego tak naprawdę jest zbędnych -szkoda , że tak niewielu ludzi zdaje sobie z tego sprawę. Gonitwa za trendem świata wymusza kupowanie coraz to nowszych aparatów telefonicznych , telewizorów , sprzętów audio-wizualnych , itp. podczas gdy wcześniejsze modele są całkiem dobre a niekiedy nawet lepsze. Taki jest przecież świat w którym żyjemy i ktoś mógłby powiedzieć , że nic nie ma złego w tym , że żyjąc na tym świecie żyjemy zgodnie z jego zasadami. Biblia jednak uczy nas czegoś innego:A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe.”

Rzymian 12:2

CHRZEŚCIJANIN MA SIĘ ODÓŻNIAĆ OD TEGO ŚWIATA , A NIE UPODABNIAĆ

 

Dlaczego ludzie , którzy wcześniej nawrócili się do Boga i narodzili na nowo potem popełniają takie błędy , które popełniają ludzie tzw. “ze świata”? Przecież to właśnie wierzący mają uczyć nienawróconych ludzi jak żyć w zgodzie z sumieniem i Bogiem (Mat.28:19-20). Tymczasem popełniają te same błędy zapominając o naukach Zbawiciela i Jego apostołów. Przyjrzyjmy się kilku wypowiedziom ludzi , które znalazłem w internecie:

Zofia

Jestem w takiej samej sytuacji jak wielu z Was,mąż wziął wysoki kredyt,spłacaliśmy wszystko w terminie,ale uległ wypadkowi w pracy.Jest kierowcą w prywatnej firmie i umowę ma na najniższą krajową,więc otrzymywał około 700 zł chorobowego.Powstały zaległości,lada dzień komornik zapuka do drzwi.Jestem załamana,nie chcę już żyć zwłaszcza,że pojawiły się i inne kłopoty.”BARBARA 10

PROSZE O POMOC MAM WYPOWIEDZIANE JUZ UMOWY WSZEDZIE JUZ JESTEM WPISANA NIEWIEM CO MAM JUZ ROBIC DALEJ. NA PENSJI MAM JUZ KOMORNIKA KTORY ZA CHWILE ZLICYTUJE MI DOM IWYZUCI MNIE NA BRUK POTRZEBUJE PILNIE 150000TYS. BLAGAM NIECH MI KTOS POMOZEBO JUZ MI PO GLOWIE OD TEGO WSZYSTKIEGO CHODZA CZARNE MYSLIEWA

Nwiazujac do moich poprzednych wypowiedzi ponawiam apel. POMOZCIE NAM NIE DAJCIE Z GŁODU UMRZEC NA ULICY!...koncza nam sie pieniadze na rachunki i na jedzenie!...mąż nas namawia abyśmy wszyscy popełnili samobójstwo!..Ja z córka chcemy życ ale nie mamy gdzie i za co! S.O.S! prosze zamieścic w całości!”To jest zaledwie kilka wypowiedzi ludzi , których znalazłem tysiące! Opisują one przypadki gdy “podwinęła się noga” i nie spłacają rat. To straszne co dzieje się wtedy z człowiekiem...

Niestety na własne oczy widziałem ludzi , którzy kiedyś się nawrócili , a potem ich życie diametralnie się zmieniło właśnie po wzięciu kredytu. Praca jest wtedy na pierwszym miejscu. Całkowite poświęcenie zarabianiu pieniędzy widoczne jest na każdym kroku gdy do pracy na budowie idzie się nawet w niedzielę. Taki chrześcijanin nie ma czasu na nic , ponieważ pracuje od rana do nocy w dosłownym znaczeniu tego słowa , a nawet więcej -pracuje nieraz również przez całą noc!

Praca jest w święta państwowe , każdy wolny dzień i nie ma czasu na jakiekolwiek spotkanie z wierzącymi lub pójść gdziekolwiek na nabożeństwo. Dzieci są w domu praktycznie tylko na noc i cały dzień przebywają w świetlicach , u babci lub tym podobnych miejscach -praktycznie ich się nie wychowuje.

Gonitwa i żądza zarobienia jak największej ilości pieniędzy aby spłacać trzydziestoletni nieraz kredyt jest ewidentną pułapką szatana , który usidla czcicieli Jezusa. Przykładowy kredyt hipoteczny wzięty na piętnaście lat w kwocie stu tysięcy złotych powoduje całkowitą spłatę w wysokości około dwustu tysięcy!W rzeczywistości ludzie , którzy spłacają taki kredyt aż do ostatniej raty mieszkają nie we własnym domu czy mieszkaniu ale właścicielem nieruchomości jest bank. Drugą sprawą jest fakt , że ludzie decydujący się na taki los w przypadku nie spłacania kredytu z powodu jakiegoś pechowego zdarzenia (np. poważna choroba) mają licytowany cały majątek i nie mając nic są dodatkowo pogrążeni w olbrzymich długach , również ich dzieci.

Bracie , uwierz Pismu co mówi na temat chciwości:(5)Umartwiajcie tedy to, co w waszych członkach jest ziemskiego: wszeteczeństwo, nieczystość, namiętność, złą pożądliwość i chciwość, która jest bałwochwalstwem, (6) z powodu których przychodzi gniew Boży”

Kolosan 3:5-6(9) Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy, (10) ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą.

1 Kor.6:9-10

Powodem zaciągnięcia pożyczki hipotecznej lub jakiejkolwiek innej jest właśnie chciwość.

 

Czy chrześcijanin koniecznie musi jeżdzić nowym samochodem?

 

Czy chrześcijanin koniecznie musi mieszkać we własnym nowym domu?

 

Czy chrześcijanin koniecznie musi mieć kupione własne mieszkanie?Na te pytania odpowiada Pismo Święte i nie pozostawia złudzeń:

(6) I rzeczywiście, pobożność jest wielkim zyskiem, jeżeli jest połączona z poprzestawaniem na małym. (7) Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy. (8) Jeżeli zatem mamy wyżywienie i odzież, poprzestawajmy na tym. (9) A ci, którzy chcą być bogaci, wpadają w pokuszenie i w sidła, i w liczne bezsensowne i szkodliwe pożądliwości, które pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie. (10) Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest miłość pieniędzy; niektórzy, ulegając jej, zboczyli z drogi wiary i uwikłali się sami w przeróżne cierpienia.”

1 Tym.6:6-10

Widzimy wyraźnie , że Pismo Święte naucza całkowicie innego stylu życia niż reprezentuje świat, prawda?

Pożądliwość i chciwość prowadzi do zguby i zatracenia! Apostoł Paweł napisał wprost aby się nie łudzić , bo taka droga wiedzie do śmierci (1 Kor.6:9-10).

Dlaczego pastorzy i starsi zborów nie nauczają prawdy Bożej?

Funkcja pastora w zborze protestanckim bardzo często jest swego rodzaju umową o pracę na czas określony. Oni po prostu zamiast służyć Bogu służą ludziom i sami najczęściej spłacają różne kredyty. Nie chcąc stracić pracy (!) nauczają tego co innym wpada w ucho. Biblia również to przepowiedziała:

(2) Głoś Słowo, bądź w pogotowiu w każdy czas, dogodny czy niedogodny, karć, grom, napominaj z wszelką cierpliwością i pouczaniem. (3) Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, (4) i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom.”

2 Tym.2:3

Bracia , wierzący w Jezusa Chrystusa , nie dajcie sobie zamydlić oczu i wpaść w pułapkę szatana , która może pozbawić Was możliwości zbawienia! Pamiętajmy o naukach Jezusa , który napomina nas i uprzedza o rozliczeniu z tego co robimy gdy przyjdzie (Mat.25:14-30).

Proszę o zwrócenie uwagi na jeszcze jeden tekst:

(27) nie dawajcie diabłu przystępu. (28) Kto kradnie, niech kraść przestanie, a niech raczej żmudną pracą własnych rąk zdobywa dobra, aby miał z czego udzielać potrzebującemu. “

Ef.4:27-28

Chrześcijanin , który ma długi na wiele lat do przodu zazwyczaj nastawia się na branie, a nie na dawanie i tym samym sam siebie pozbawia błogosławieństwa (Dz.Ap.20:35). Zamiast wspierać ubogich i inne szczytne chrześcijańskie cele skupia się na zarabianiu pieniędzy i płaceniu swojemu wierzycielowi (bankowi) , którego jak uczy Biblia jest sługą.

 

Widzimy więc całkowite wypaczenie nauk Biblii i kultywowanie bałwochwalstwa chciwości nawet wśród chrześcijan.

 

Mam nadzieję , że mój artykuł pomógł komuś w podjęciu właściwej decyzji i ten ktoś nie wziął kredytu bo wahając się szperał po internecie i trafił na mój bloog. Chwała Bogu , że otworzyłeś dzięki temu oczy , bracie!

Co jednak z kimś kto już wziął kredyt i to przeczytał?

Drogi bracie , Bóg chce Tobie pomóc!

Nie zwlekając uklęknij na kolana i w pokucie żałuj tego co zrobiłeś i że dałeś się złapać w tę diabelską pułapkę. Poproś w szczerej modlitwie o pomoc swego Zbawiciela. Poproś o to aby pomógł rozwiązać ten problem. Pamiętaj , że Bóg nie zawsze pomaga tak jak sobie to wyobrażasz! Może się komuś wydawać , że otrzyma wtedy skądś dużą kwotę pieniędzy na spłacenie kredytu lub jakiś spadek -tego nie wykluczam. Być może jednak rozwiązanie będzie takie , że trzeba będzie sprzedać mieszkanie lub dom aby spłacić długi. Pamiętaj , że mieszkać można w wynajętym mieszkaniu i jest to jak najbardziej Biblijnym rozwiązaniem. Bóg znajdzie właściwe rozwiązanie i trzeba Mu jak najszybciej szczerze zaufać i powierzyć sprawę. Wtedy mając “czyste konto” uwolniwszy się od tego diabelskiego balastu można skupić się na służbie właściwemu Panu , Jezusowi Chrustusowi , a nie jak wcześniej -swojemu wierzycielowi.

Pismo Święte wyraźnie naucza o tym aby życie chrześcijanina było wolne od jakichkolwiek obciążeń i ciężkich zobowiązań, które mogą zawadzać w służbie dla Boga:

 

"(7) Oddawajcie każdemu to, co mu się należy; komu podatek, podatek; komu cło, cło; komu bojaźń, bojaźń; komu cześć, cześć. (8) Nikomu nic winni nie bądźcie prócz miłości wzajemnej; kto bowiem miłuje bliźniego, zakon wypełnił."

Rzym. 13:7,8

 

"(1) Przeto i my, mając około siebie tak wielki obłok świadków, złożywszy z siebie wszelki ciężar i grzech, który nas usidla, biegnijmy wytrwale w wyścigu, który jest przed nami, (2) patrząc na Jezusa, sprawcę i dokończyciela wiary, który zamiast doznać należytej mu radości, wycierpiał krzyż, nie bacząc na jego hańbę, i usiadł na prawicy tronu Bożego."

Hebr. 12:1,2

 

Nie zapominajmy o naszym zbawieniu i powołaniu. Jako słudzy Boży idźmy wytrwale za Panem Jezusem Chrystusem szukając w naszym życiu dziedzin w których możemy wypełniać Jego wolę. Pogrążanie się w zadłużeniu na wiele lat życia jest pułapką szatana , który chce za wszelką cenę pozbawić nas radości ze służby Bogu i zaabsorbować nasze siły w gonitwę za pieniądzem i uwikłać w grzech co w konsekwencji może nas pozbawić zbawienia.

Z poważaniem , Machabeusz


Podziel się
oceń
12
1

komentarze (12) | dodaj komentarz

Sąd Ostateczny cz.3

niedziela, 15 grudnia 2013 12:05

kontynuacja artykułu pt. "Sąd Ostateczny"

 

1 Kor. 15:26

A jako ostatni wróg zniszczona będzie śmierć.”

 

 

Jako ostatni wróg , który z Bożego punktu widzenia zasługuje na to miano zniszczona zostanie według mojego zrozumienia istota zwana śmiercią. W tym miejscu pragnę tylko nadmienić , że śmierć jako odłączenie się duszy/ducha od ciała jest całkowicie innym pojęciem niż istota zwana śmiercią. Szczegółowo zająłem się tym zagadnieniem w opracowaniu pt."Śmierć" i polecam przeczytać na niniejszym blogu.

Pismo Święte nic nie wspomina o zniszczeniu drugiej śmierci , zatem nie ma sensu spekulować na ten temat.

Zanim jednak skończę komentowanie adnotacji do punktu dziewiątego , to wypadałoby jeszcze wytłumaczyć pewną inną kwestię związaną z zagadnieniem zniszczenia śmierci , jako ostatniego wroga.

Przez cały ten artykuł staram się udowodnić , że Sąd Ostateczny nastąpi przed tysiącleciem.

Skoro „jako ostatni wróg zniszczona będzie śmierć” , to dlaczego pomimo to ludzie będą umierać w tysiącleciu i będzie jeszcze zagłada narodów Goga i Magoga (Obj.20:7-9) ?

Czyżby to nie byli wrogowie?

Chcę być szczery wobec czytelnika pod każdym względem i pokazuję każdą stronę i ewentualne wersety , które zaprzeczałyby tej nauce.

W odpowiedzi na pytanie , które sam zadałem powiem tak: najwyraźniej ludzie , którzy zginą z ręki Bożej w tysiącleciu nie będą się zaliczali jako wrogowie Boga.

 

Oto dowód. Bez względu na to , czy Sąd nastąpi przed , czy po tysiącleciu , to śmierć nie jest zniszczona ostatnia , jeśli chodzi o kolejność , w jeziorze ognia.

 

Uważny czytelnik zwróci uwagę na fakt , że śmierć i Hades najpierw są wrzucone do jeziora ognia , a potem dopiero ludzie nie zapisani w Księdze Życia.

 

Zatem należy trzymać się rzetelnej zasady , że śmierć jest zniszczona jako ostatni wróg , pomimo tego , że ludzie trafią tam później.

 

Jak zatem pogodzić ze sobą fakt , że śmierć jest ostatnim zniszczonym wrogiem , a pomimo to Szatan trafia jeszcze do jeziora ognia?

Gdyby zakładać , że szatan zostałby tam zniszczony , to byłoby to ewidentnie zaprzeczeniem tych słów z pierwszego listu do Koryntian 15:26.

 

Wydaje mi się jednak , że szatan nie zostanie tam zniszczony. Pismo Święte mówi wyraźnie:

 

Objawienie 20:10

A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.”

 

Prawdopodobnie szatan posiada ciało nie podlegające zniszczeniu w jeziorze ognia. Można by nawet powiedzieć , że byłoby to rzeczą sprawiedliwą ukaranie go w ten sposób za wszystkie ludzkie (i nie tylko) grzechy i nieszczęścia , które stały się bezpośrednio z jego powodu.

 

Kozioł wypuszczony na pustynię do Azazela doskonale unaocznia tę sytuację:

 

3 Mojżeszowa 16:10,20,21,22

„10. Kozła zaś, na którego padł los dla Azazela, postawi żywego przed Panem, by nim dokonać przebłagania, a potem wypędzić go do Azazela na pustynię.

20. A gdy skończy obrzęd przebłagania za świątynię, za Namiot Zgromadzenia oraz ołtarz, przyprowadzi kozła żywego.

21.I położy Aaron obie swoje ręce na głowie kozła żywego, i wyzna nad nim wszystkie przewinienia synów izraelskich i wszystkie ich przestępstwa, którymi zgrzeszyli, i złoży je na głowę kozła, i wypędzi go przez wyznaczonego męża na pustynię.

22. Tak poniesie na sobie ten kozioł wszystkie ich przewinienia do ziemi pustynnej; a tamten wypuści tego kozła na pustynię.”

 

Żywy kozioł musiał ponieść grzechy całego ludu i miał być żywy wypuszczony na pustynię.

Najprawdopodobniej szatan zostanie obarczony całą odpowiedzialnością za popełnione zbrodnie i na jego głowę złożone zostaną wszystkie grzechy i przewinienia , które popełniła cała ludzkość od zarania dziejów.

Kara , która otrzyma będzie z pewnością sprawiedliwa i współmierna do wszystkich niegodziwości i zbrodni , które miały miejsce na ziemi od samego początku.

 

Ad. 10.Niezapisanych w księdze życia wrzucono do jeziora ognia.

 

Ostatecznym losem niezbawionych grzeszników będzie jezioro płonące ogniem i siarką.

 

Posługując się skrótem myślowym opisałbym to tak:

 

 • przed Sądem ludzie umierają śmiercią pierwszą (śmierć ciała)

   

 • po Sądzie grzesznicy umierają śmiercią drugą (zatracenie duszy)

 

 

Oto inne wersety mówiące o karze za grzechy ludzi nie zapisanych w księdze życia:

 

Psalm 1:4-6

„4.Nie tak jest z bezbożnymi! Są oni bowiem jak plewa, Którą wiatr roznosi.

5. Przeto nie ostoją się bezbożni na sądzie Ani grzesznicy w zgromadzeniu sprawiedliwych.

6. Gdyż Pan troszczy się o drogę sprawiedliwych, Droga zaś bezbożnych wiedzie do nikąd.”

 

Psalm 9:4-6

„4. Bo cofnęli się nieprzyjaciele moi, Potknęli się i poginęli przed obliczem twoim,

5. Gdyż Ty wydałeś wyrok i sąd korzystny dla mnie, Zasiadłeś na tronie sędziego sprawiedliwego.

6. Zgromiłeś narody, zgubiłeś bezbożnych, Imię ich wymazałeś na wieki wieków.”

 

List do Rzymian 2:11-16

„11. Albowiem u Boga nie ma względu na osobę.

12. Bo ci, którzy bez zakonu zgrzeszyli, bez zakonu też poginą; a ci, którzy w zakonie zgrzeszyli, przez zakon sądzeni będą;

13. Gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają, usprawiedliwieni będą.

14. Skoro bowiem poganie, którzy nie mają zakonu, z natury czynią to, co zakon nakazuje, są sami dla siebie zakonem, chociaż zakonu nie mają;

15. Dowodzą też oni, że treść zakonu jest zapisana w ich sercach; wszak świadczy o tym sumienie ich oraz myśli, które nawzajem się oskarżają lub też biorą w obronę;

16. Będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa.”

 

Hebrajczyków 10:26-27

„26. Bo jeśli otrzymawszy poznanie prawdy, rozmyślnie grzeszymy, nie ma już dla nas ofiary za grzechy,

27. Lecz tylko straszliwe oczekiwanie sądu i żar ognia, który strawiprzeciwników,”

 

List Jakuba 4:12

„Jeden jest zakonodawca i sędzia, Ten, który może zbawić i zatracić. Ty zaś kim jesteś, że osądzasz bliźniego?”

 

1 Piotra 4:17-18

„17. Nadszedł bowiem czas, aby się rozpoczął sąd od domu Bożego; a jeśli zaczyna się od nas, to jakiż koniec czeka tych, którzy nie wierzą ewangelii Bożej?

18. A jeśli sprawiedliwy z trudnością dostąpi zbawienia, to bezbożny i grzesznik gdzież się znajdą?”

 

2 Piotra 2:9

„Umie Pan wyrwać pobożnych z pokuszenia, bezbożnych zaś zachować na dzień sądu celem ukarania,”

 

2 Piotra 3:7

„Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagładybezbożnych ludzi.”

 

Psalm 37:22

„Błogosławieni przez Pana posiądą ziemię, przeklęci przez Niego będą wyniszczeni.”

 

Izajasza 26:14

Umarli nie ożyją, duchy zmarłych nie wstaną z martwych, dlatego że nawiedziłeś ich i zniszczyłeś, i zatarłeś wszelką pamięć o nich.”

 

 

Ad.11.Po Sądzie Jan widzi Nowe Niebo i Nową Ziemię.

 

Jak już wspomniałem w punkcie drugim Sąd Ostateczny odbywa się wyłącznie w dziedzinie duchowej. Przed Sądem przemija niebo i ziemia , natomiast po Sądzie zostają stworzone nowe niebo i nowa ziemia.

 

Ad.12.W nowym niebie i nowej ziemi nie ma „morza.

 

Wbrew pozorom jest to niezwykle ważny szczegół , który podkreśla pewną istotną sprawę. Jak już wspomniałem , to „morze” symbolizuje w Biblii nieposłuszne Ewangelii narody , które zastaje przychodzący Pan Jezus. Spotkałem się nawet z opinią , że w opisie Sądu z księgi Objawienia mowa jest o literalnym morzu. Nic mnie już nie zdziwi , bo gdy jest napisane w Biblii coś , co akurat nie pasuje komuś do danej koncepcji , to można znaleźć każde wytłumaczenie , nawet tak niedorzeczne.

Zatem w morzu będą przebywać umarli aż do dnia Sądu?

Czyżby ludzie , którzy umarli w literalnym morzu nie szli po śmierci do Hadesu ?

Myślę , że nie ma nawet potrzeby odpowiadać na te pytania.

To , że w nowym niebie i nowej ziemi nie będzie „morza” jest dowodem na to , że Sąd Ostateczny odbędzie się wyłącznie w dziedzinie duchowej.

Gdyby zatem Sąd miał się odbyć po tysiącleciu , to jak to wytłumaczyć?

Czyżby ludzie , którzy mieli by żyć pod koniec tysiąclecia mieli umrzeć , aby się znaleźć na Sądzie?

Jest jeszcze inna alternatywa: wszyscy ludzie , którzy mieli by żyć pod koniec tysiąclecia musieliby otrzymać na Sąd nowe ciała duchowe zamiast dotychczasowych materialnych , które musieli przecież mieć , bo żyć przecież będą na ziemi -z tą teorią również nie mogę się zgodzić.

Jest wiele tego typu kontrowersji , które po głębokiej analizie pokazują , że Sąd Ostateczny , co wszystko na to wskazuje , odbędzie się zaraz po przyjściu Pana Jezusa i końcu świata oraz , że odbędzie się wyłącznie w dziedzinie duchowej.

 

To , że w nowym niebie i ziemi Jan nie widzi „morza” musi oznaczać to , że nie będzie już tam ludzkości , która nie chce się podporządkować woli Bożej.

Jednak będzie istniała przecież ludzkość w tysiącletnim Królestwie i mówi o tym wiele Biblijnych proroctw. Opisałem to szczegółowo w opracowaniu pt. "Zmartwychwstanie niesprawiedliwych". 

Pod koniec tego artykułu przedstawię wniosek , jaki mi się nasuwa , jeśli chodzi o dalsze losy ludzi , którzy po Sądzie Ostatecznym zostali zapisani w księdze życia.

 

Poniżej zacytuję wersety , które wielu chrześcijan , moim zdaniem niewłaściwie , odczytuje jako powszechne zmartwychwstanie.

 

Jan. 5:24-29

„24. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł z śmierci do żywota.

25. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, zbliża się godzina, owszem już nadeszła, kiedy umarli usłyszą głos Syna Bożego i ci, co usłyszą, żyć będą.

26. Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi, by miał żywot sam w sobie.

27. I dał mu władzę sądzenia, bo jest Synem Człowieczym.

28. Nie dziwcie się temu, gdyż nadchodzi godzina, kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos jego;

29. I wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd.”

 

Jak już wspomniałem , to chcę być szczery i przedstawić jak najwięcej argumentów , które by zaprzeczały koncepcji , którą tutaj przedstawiam. Powyższe wersety , gdzie użyto słowa powstać, w języku greckim , oryginalnym znajduje się: anastasis.

 

ANASTASIS: gr. powstanie , podniesienie ; zbudzenie się (ze snu); wskrzeszenie , zmartwychwstanie

 

Wielu chrześcijanom ciężko jest uzmysłowić sobie , że nie musi tutaj w tym fragmencie z Ewangelii Jana chodzić o zmartwychwstanie w pojęciu jako nagroda , ale o powstanie lub obudzenie się ze snu śmierci. Jak już na samym początku zwróciłem na to uwagę , to słowo anastasis przetłumaczono jako wskrzeszenie , co jest czymś zupełnie innym niż zmartwychwstanie do życia wiecznego.

Dopiero na podstawie wyroku Sądu Ostatecznego ludzie zostaną zakwalifikowani , do życia wiecznego (ci zapisani w Księdze Życia) , lub do „jeziora ognistego”. Rzecz jest w tym , że nie podważam tutaj powszechnego wyjścia ludzi z „grobów” , czyli Hadesu , gdyż uważam , że to niewątpliwie nastąpi.

 

Fragment z Ewangelii Jana doskonale zatem harmonizuje w takim przypadku z księgą Daniela:

 

Daniela 12:1-2

„1. W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota.

2. A wielu z tych, którzy śpią w prochu ziemi, obudzą się, jedni do żywota wiecznego, a drudzy na hańbę i wieczne potępienie.”

 

 

Poniżej przedstawiam inne wersety , które bezpośrednio mówią o tym , że Sąd Ostateczny nastąpi od razu po przyjściu Pana Jezusa i końcu świata:

 

 

Sąd Ostateczny na podstawie księgi Daniela

 

Księga Daniela rozdział siódmy:

„9. Patrzałem, aż postawiono trony, a Przedwieczny zajął miejsce. Szata Jego była biała jak śnieg, a włosy Jego głowy jakby z czystej wełny. Tron Jego był z ognistych płomieni, jego koła - płonący ogień.

10. Strumień ognia się rozlewał i wypływał od Niego. Tysiąc tysięcy służyło Mu, a dziesięć tysięcy po dziesięć tysięcy stało przed Nim. Sąd zasiadł i otwarto księgi.

11. Z powodu gwaru wielkich słów, jakie wypowiadał róg, patrzałem, aż zabito bestię; ciało jej uległo zniszczeniu i wydano je na spalenie.

12. Także innym bestiom odebrano władzę, ale ustalono okres trwania ich życia co do czasu i godziny.

13. Patrzałem w nocnych widzeniach: a oto na obłokach nieba przybywa jakby Syn Człowieczy. Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzają Go przed Niego.

14. Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

21. Patrzałem i róg ten rozpoczął wojnę ze świętymi, i zwyciężał ich,

22. aż przybył Przedwieczny i sąd zasiadł, a władzę dano świętym Najwyższego, i aż nadszedł czas, by święci otrzymali królestwo.

23. Powiedział tak: Czwarta bestia - to czwarte królestwo, które będzie na ziemi, różne od wszystkich królestw; pochłonie ono całą ziemię, podepce ją i zetrze.

24. Dziesięć zaś rogów - z tego królestwa powstanie dziesięciu królów, po nich zaś inny powstanie, odmienny od poprzednich, i obali trzech królów.

25. Będzie wypowiadał słowa przeciw Najwyższemu i wytracał świętych Najwyższego, będzie zamierzał zmienić czasy i Prawo, a święci będą wydani w jego ręce aż do czasu, czasów i połowy czasu.

26. Wtedy odbędzie się sąd i odbiorą mu władzę, by go zniszczyć i zniweczyć doszczętnie.

27. A panowanie i władzę, i wielkość królestw pod całym niebem otrzyma lud święty Najwyższego. Królestwo Jego będzie wiecznym królestwem; będą Mu służyły wszystkie moce i będą Mu uległe.”

 

Najpierw przychodzi Pan Jezus , odbywa się Sąd , a później dopiero święci otrzymują Królestwo , gdzie będą królami i kapłanami Boga Najwyższego (Objawienie 20:4).

 

W prosty sposób ujęta chronologiczna kolejność wydarzeń.

Sąd Ostateczny zatem bez wątpienia musi nastąpić przed tysiącleciem.

 

Izajasza 26:14

Umarli nie ożyją, duchy zmarłych nie wstaną z martwych, dlatego że nawiedziłeś ich i zniszczyłeś, i zatarłeś wszelką pamięć o nich.”

 

nawiedziłeś: hebr. PAQAD -zajmować się ,dokonywać przeglądu , liczyć , rachować , nawiedzać , karać , naznaczać , szukać , troszczyć się

 

zniszczyłeś: hebr. SZAMADzniszczyć , wytracić , eksterminować , niszczyć

 

Jeżeli na Sąd ostateczny mają pójść zmartwychwstali wszyscy ludzie jacy kiedykolwiek żyli , to jak zrozumieć ten werset z Księgi Izajasza?

Zwróciłem tutaj uwagę na pewien istotny szczegół , słowa , które po głębokiej analizie wskazują , że duchy niektórych zmarłych nie zmartwychwstaną i wiadomo jaka będzie tego przyczyna. Wiemy , że na Sądzie Ostatecznym znajdą się wszyscy ludzie , którzy żyli kiedykolwiek na ziemi , łącznie z tymi , których Pan zastanie w momencie Jego przyjścia. Wynika to z księgi Objawienia rozdział dwudziesty , wersety jedenasty do piętnastego.

Zmartwychwstanie ( w tym przypadku niesprawiedliwych) nie dotyczy wszystkich ludzi , lecz tylko tych , którzy po zważeniu uczynków na szalach wagi sprawiedliwości Bożej zostaną uznani za godnych. Po „dokonaniu przegląduna Sądzie Ostatecznym dusze niezbawionych trafią do „jeziora ognia” , czyli , jak ja to rozumiem, zatracenia duszy , „drugiej śmierci” , co również opisałem szczegółowo w oddzielnym artykule.

 

 

GRZESZNICY , KTÓRZY PO SĄDZIE OSTATECZNYM ZOSTANĄ SKAZANI NA JEZIORO OGNIA OTRZYMAJĄ ZAŁUŻONĄ KARĘ -STAMTĄD NIE MA WYJŚCIA.

 

Pokrótce jeszcze przedstawię sytuację na ziemi podczas panowania Królestwa Bożego i po Sądzie Ostatecznym.

Dziesiątki proroctw mówią przecież o tym. Nie będę cytował wszystkich , ale nie mogę się powstrzymać i zacytuję kilka:

 

Micheasza 4:1-3

„1. I stanie się w dniach ostatecznych, że góra ze świątynią Pana będzie stać mocno jako najwyższa z gór i będzie wyniesiona ponad pagórki, a ludy tłumnie będą do niej zdążąć.

2. I pójdzie wiele narodów, mówiąc: Pójdźmy w pielgrzymce na górę Pana i do świątyni Boga Jakuba, i będzie nas uczył swoich dróg, abyśmy mogli chodzić jego ścieżkami, gdyż z Syjonu wyjdzie zakon i słowo Pana z Jeruzalemu!

3. Wtedy rozsądzać będzie liczne ludy i rozstrzygać sprawy wielu narodów. I przekują swoje miecze na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Żaden naród nie podniesie miecza przeciwko drugiemu narodowi i nie będą się już uczyć sztuki wojennej.”

 

Psalm 2:6-9

„6. Przecież Ja ustanowiłem sobie króla na Syjonie, świętej górze mojej.

7. Ogłoszę postanowienie Pana: Powiedział do mnie: Tyś Synem moim, Ja Ciebie dziś zrodziłem.

8. Żądaj ode Mnie, a dam Ci narody w dziedzictwo i w posiadanie Twoje krańce ziemi.

9. Żelazną rózgą będziesz nimi rządzić i jak naczynie garncarza ich pokruszysz.”

 

Objawienie 15:4

„Któż by się nie bał ciebie, Panie, i nie uwielbił imienia twego? Bo Ty jedynie jesteś święty, toteż wszystkie narody przyjdą i oddadzą ci pokłon, ponieważ objawiły się sprawiedliwe rządy twoje.”

 

Psalm 67:2-8

„2. Niech nam Bóg miłościw będzie I niech nam błogosławi, Niech nad nami rozjaśni oblicze swoje! Sela,

3. Aby poznano na ziemi drogę twoją, Wśród wszystkich narodów zbawienie twoje.

4. Niech sławią cię, Boże, ludy; Niech sławią cię wszystkie ludy!

5. Niech się radują i weselą narody, Gdyż Ty sądzisz ludy sprawiedliwie I kierujesz narodami na ziemi! Sela.

6. Niech sławią cię, Boże, ludy; Niech sławią cię wszystkie ludy!

7. Ziemia wydała plon swój: Błogosławi nam Bóg, nasz Bóg.

8. Niech nam Bóg błogosławi, A niech się go boją wszystkie krańce ziemi!”

 

Podałem zaledwie kilka fragmentów , które mówią o sprawiedliwych rządach Królestwa Bożego na ziemi. Wszystkie one wskazują na pasienie „rózgą żelazną” oraz , że narody będą pouczane i prowadzone przez Wielkiego Króla , który zasiądzie w Jerozolimie.

Co to za narody , oraz skąd się wezmą na powierzchni ziemi opiszę w artykule: „Zmartwychwstanie niesprawiedliwych”.

 

Miasto Nowe Jeruzalem gdzie zasiądzie Król Jezus Chrystus , również opiszę w oddzielnym artykule pod tytułem: „Nowe Jeruzalem

 

Tak wygląda obraz rzeczywistości w tysiącletnim Królestwie , którą zrozumiałem studiując Pismo Święte.

 

Kończąc ten rozległy temat chciałbym zachęcić wszystkich badaczy Biblii do rozważenia argumentów , które tutaj podałem. Większość chrześcijan uważa , że Sąd Ostateczny odbędzie się po tysiącletnim Królestwie , które będzie panowało na ziemi.

Rozumiem doskonale ten pogląd i szanuję.

Pismo Święte nie może sobie jednak zaprzeczać i dziesiątki wersetów , które podałem bezpośrednio ukazują cały obraz Sądu , który ma się odbyć.

Dwanaście punktów , które szczegółowo omówiłem pokazują , jak poprzez całą treść spisywanej przez wieki Biblii i poprzez poszczególne jej nauki wynika jasno , że Sąd Ostateczny pokaże całą pełnię sprawiedliwości Bożej.

Każdy człowiek będzie kiedyś musiał stanąć przed Bogiem i „wszystko , co ukryte , będzie ujawnione”.

Bóg jest „hojny w odpuszczaniu” , „miłosierny” oraz „łaskawy”. Dobroczynna moc ofiary Jezusa Chrystusa potrafi zmazać każdy grzech , pod warunkiem jednak , że człowiek nawróci się do Boga w pokucie.

 

Ezechiela 18:32

 

Gdyż nie mam upodobania w śmierci śmiertelnika, mówi Wszechmocny Pan. Nawróćcie się więc, a żyć będziecie!

 

 

Mam nadzieję , że niniejszy artykuł pomógł sympatykom Biblii i nie tylko , w zrozumieniu tej niezwykle ważnej nauki , jak Sąd Ostateczny.

 

Pozdrawiam wszystkich Pokojem Bożym.

 


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

Sąd Ostateczny cz.2

niedziela, 15 grudnia 2013 12:02

kontynuacja artykułu pt. "Sąd Ostateczny"

 

Ad. 5.Otwarto Księgę Życia.

 

Księga Życia jest niewątpliwie jednym z najbardziej tajemniczych tematów , które szczególnie mnie zainteresowały. Biblia w niewielu miejscach wypowiada się na jej temat , jednak niektóre wzmianki pozwalają na wysnucie pewnych i konkretnych wniosków. Oto fragmenty , które wspominają o tej księdze:

 

2 Mojżeszowa 32:31-33

„31. Wrócił tedy Mojżesz do Pana i rzekł: Oto lud ten popełnił ciężki grzech, bo uczynili sobie bogów ze złota.

32. Teraz, racz odpuścić ich grzech, lecz jeżeli nie, to wymaż mnie ze swojej księgi, którą napisałeś.

33. I rzekł Pan do Mojżesza: Tego, kto zgrzeszył przeciwko mnie, wymażę z księgi mojej.”

 

Psalm 69:29

Niech będą wymazani z księgi życia, A ze sprawiedliwymi niech nie będą zapisani!”

 

Daniela 12:1

„W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota.”

 

List do Filipian 4:3

„Proszę także i ciebie, wierny mój towarzyszu, zajmij się nimi, wszak one dla ewangelii razem ze mną walczyły wespół z Klemensem i z innymi współpracownikami moimi, których imiona są w księdze żywota.”

 

Objawienie 3:5

Zwycięzca zostanie przyobleczony w szaty białe, i nie wymażę imienia jego z księgi żywota, i wyznam imię jego przed moim Ojcem i przed jego aniołami.”

 

Objawienie 13:8

„I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity.”

 

Objawienie 21:27

„I nie wejdzie do niego nic nieczystego ani nikt, kto czyni obrzydliwość i kłamie, tylko ci, którzy są zapisani w księdze żywota Baranka.”

 

 

Są podstawy , aby uważać , że księga życia , o której mowa jest tą samą księgą , którą ma otworzyć Pan Jezus , czyli Baranek po zdjęciu siedmiu pieczęci.

 

Objawienie 5:1-7

„1. I widziałem w prawej dłoni tego, który, siedział na tronie, księgę zapisaną wewnątrz i zewnątrz, zapieczętowaną siedmioma pieczęciami.

2. Widziałem też anioła potężnego, który wołał głosem donośnym: Któż jest godny otworzyć księgę i zerwać jej pieczęcie?

3. I nikt w niebie ani na ziemi, ani pod ziemią nie mógł otworzyć księgi ani do niej wejrzeć.

4. I płakałem bardzo, że nie znalazł się nikt godny otworzyć księgę ani do niej wejrzeć.

5. A jeden ze starców rzecze do mnie: Nie płacz! Zwyciężył lew z pokolenia Judy, korzeń Dawidowy, i może otworzyć księgę, i zerwać siedem jej pieczęci.

6. I widziałem pośrodku między tronem a czterema postaciami i pośród starców stojącego Baranka jakby zabitego, który miał siedem rogów i siedmioro oczu a to jest siedem duchów Bożych zesłanych na całą ziemię.

7. I przystąpił, i wziął księgę z prawej ręki tego, który siedział na tronie,”

 

Księga żywota Baranka jest opatrzona siedmioma pieczęciami , które Pan Jezus osobiście zdejmuje. Nie będę może opisywał wydarzeń związanych ze zdejmowaniem wszystkich kolejnych pieczęci , gdyż jest to zupełnie odrębny i rozległy temat , jednak chciałbym pokrótce skomentować przynajmniej ostatnie dwie , czyli szóstą i siódmą. Po zdjęciu szóstej pieczęci następuje wiele kolejnych wydarzeń. Te , które w tej chwili najbardziej nas interesują , a które dotyczą tematu , to:

 

 • trzęsienie ziemi

 • niebo znika

 • następują ciemności

 • wszyscy bez wyjątku ludzie ukrywają się ze strachu

 • nadchodzi wielki dzień gniewu Boga i Baranka

 

Po zdjęciu siódmej pieczęci „nastało w niebie milczenie na około pół godziny”.

 

PO ZDJĘCIU SIÓDMEJ PIECZĘCI KSIĘGA ŻYCIA ZOSTAJE OTWARTA I ODBYWA SIĘ SĄD.

 

Taki wniosek nasuwa mi się od razu po przeczytaniu tej wizji. Nie potrafię znaleźć innego bardziej logicznego wniosku , bo gdyby tak miało nie być , to w jakim celu należało by ją zatem otwierać?

 

Jest to kolejny argument , że Sąd nastąpi przed samym tysiącleciem , gdyż zdjęcie pieczęci zgodnie z fragmentem z księgi Objawienia ma doprowadzić do otwarcia księgi życia.

 

Objawienie 5:5

„A jeden ze starców rzecze do mnie: Nie płacz! Zwyciężył lew z pokolenia Judy, korzeń Dawidowy, i może otworzyć księgę, i zerwać siedem jej pieczęci.”

 

Wszystko zatem doskonale się zgadza. Po wylaniu gniewu na bezbożnych narodach następuje koniec świata , czyli przemija również ziemia. Księga Życia zostaje otwarta i odbywa się Sąd Ostateczny , gdzie ludzie , którzy nie są w niej zapisani trafiają do jeziora ognistego , co szczegółowo dalej zostanie opisane.

 

Ad. 6.Sąd odbywa się na podstawie tego , co jest zapisane w księgach.

 

Otwarto księgi w których są zapisane wszystkie uczynki umarłych dokonane w ciągu całego ich życia i na podstawie tych uczynków dobrych i złych rozstrzygną się losy ich wszystkich. Szczegółowo jest to opisane w punkcie czwartym.

 

Ad. 7.Umarłych wydaje „morze.

 

Jest to kolejny niezwykle ważny element całego opisu Sądu Ostatecznego księgi Objawienia.

Aby dokładnie zrozumieć tę niezwykle ważną naukę , trzeba koniecznie znaleźć wyjaśnienie znaczenia słowa „morze” , które zostało użyte.

 

Spróbuję zrobić to w możliwie najprostszy i jasny sposób.

 

Oto , jak Biblia wyjaśnia nam , jak należy rozumieć to słowo:

 

Izajasza 57:20

Lecz bezbożni są jak wzburzone morze, które nie może się uspokoić, a którego wody wyrzucają na wierzch muł i błoto.”

 

Ezechiela 26:3

„Dlatego tak mówi Wszechmocny Pan: Oto wystąpię przeciwko tobie, Tyrze! Wywiodę przeciwko tobie liczne narody, jak morze, gdy podnosi swoje fale.”

 

Biblia opisuje narody , które nie znają i nie są posłuszne Bogu , jako wzburzone morze. Spójrzmy na pewien „obraz” z Nowego Testamentu , który dokładniej jeszcze nam uzupełnia zrozumienie tego ważnego symbolu:

 

Ewangelia Mateusza 8:21-27

„21. A drugi z uczniów rzekł do niego: Panie, pozwól mi wpierw odejść i pogrzebać ojca mojego.

22. Ale Jezus rzekł mu: Pójdź za mną, a umarli niechaj grzebią umarłych swoich.

23. A gdy wsiadł do łodzi, poszli za nim uczniowie Jego.

24. I oto nawałnica wielka powstała na morzu tak, że fale łódź przykrywały. On zaś spał.

25. I podszedłszy do niego zbudzili go słowami: Panie, ratuj, giniemy!

26. A On rzekł do nich: Czemu jesteście bojaźliwi, małowierni? Potem wstał, zgromił wiatry i morze i nastała wielka cisza.

27. Ludzie zaś dziwili się, mówiąc: Kim jest Ten, że nawet wiatry i morze są mu posłuszne?”

 

Jest to doskonały opis , który wyjaśnia nam jednocześnie to , że wszyscy ludzie , którzy nie są w społeczności z Jezusem są umarłymi , oraz inna ważna sprawa:

 

Pan Jezus przychodząc do swoich uczniów ucisza morze.

 

W tym obrazie kryje się niezwykła głębia i mądrość Boga i Jego Świętego Pisma. W przełożeniu na koniec świata mamy tutaj nadchodzącego Pana Jezusa , który ucisza morze i ratuje z opresji swoich uczniów.

 

O jakim morzu jest zatem tutaj mowa?:

 

Ewangelia Łukasza 21:25-28

„25. Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy.

26. Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte.

27. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z wielką mocą i chwałą.

28. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie.”

 

Zwróćmy uwagę jaka doskonała harmonia Słowa Bożego wynika z tego opisu.

 

MORZE - JEST TO ISTNIEJĄCA LUDZKOŚĆ , KTÓRĄ ZASTAJE PAN JEZUS W MOMENCIE SWEGO PRZYJŚCIA.

 

Pan Jezus „ucisza morze” , nadszedł koniec świata i dochodzi do zagłady wszystkich bez wyjątku ludzi , którzy nie pokutowali i nie opamiętali się w swoich grzechach , pomimo tego , że dobra nowina o Królestwie Bożym była głoszona na świadectwo tym wszystkim narodom (Mat.24:14).

 

Sprawiedliwy gniew Boga zostaje wylany i w tym dokładnie momencie „morze wydaje umarłych”.

 

MORZE - SĄ TO UMARLI , KTÓRZY ZOSTALI ZABICI W GNIEWIE BOGA W KOŃCU ŚWIATA.

 

Są to umarli w sensie zarówno symbolicznym , jak i dosłownym. Ludzie giną „pierwszą śmiercią” , a dusze bezpośrednio idą przed trybunał Boży Sądu Ostatecznego.

 

Sąd Ostateczny nie może być zatem zmartwychwstaniem do życia !

 

Gdyby tak miało być w rzeczywistości , to w którym momencie ludzie z „morza” zmartwychwstają ?

 

Doskonale też harmonizuje to ze słowami (Hebrajczyków9:27):

 

POSTANOWIONE JEST LUDZIOM RAZ UMRZEĆ , A POTEM SĄD”

 

W myśl powyższych słów pomiędzy śmiercią , a Sądem nie widać nigdzie zmartwychwstania.

 

Nastąpi wyjście z „morza” i z „krainy umarłych” dusz ludzkich przed trybunał Boga.

 

Dokładnie w tym momencie chciałbym zwrócić uwagę na opis Sądu Ostatecznego z Ewangelii Mateusza , który Pan Jezus przedstawił zaraz po opisie znamion czasu poprzedzających Jego wtóre przyjście oraz po kilku przypowieściach , również zdecydowanie o tym mówiących.

 

OWCE I KOZŁY

 

Ewangelia Mateusza 25:31-46

 

„31. A gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z nim, wtedy zasiądzie na tronie swej chwały.

32. I będą zgromadzone przed nim wszystkie narody, i odłączy jedne od drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów.

33. I ustawi owce po swojej prawicy, a kozły po lewicy.

34. Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie Królestwo, przygotowane dla was od założenia świata.

35. Albowiem łaknąłem, a daliście mi jeść, pragnąłem, a daliście mi pić, byłem przychodniem, a przyjęliście mnie,

36. Byłem nagi, a przyodzialiście mnie, byłem chory, a odwiedzaliście mnie, byłem w więzieniu, a przychodziliście do mnie.

37. Wtedy odpowiedzą mu sprawiedliwi tymi słowy: Panie! Kiedy widzieliśmy cię łaknącym, a nakarmiliśmy cię, albo pragnącym, a daliśmy ci pić?

38. A kiedy widzieliśmy cię przychodniem i przyjęliśmy cię albo nagim i przyodzialiśmy cię?

39. I kiedy widzieliśmy cię chorym albo w więzieniu, i przychodziliśmy do ciebie?

40. A król, odpowiadając, powie im: Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście.

41. Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom.

42. Albowiem łaknąłem, a nie daliście mi jeść, pragnąłem, a nie daliście mi pić.

43. Byłem przychodniem, a nie przyjęliście mnie, nagim, a nie przyodzialiście mnie, chorym i w więzieniu i nie odwiedziliście mnie.

44. Wtedy i oni mu odpowiedzą, mówiąc: Panie! Kiedy widzieliśmy cię łaknącym albo pragnącym, albo przychodniem, albo nagim, albo chorym, albo w więzieniu i nie usłużyliśmy ci?

45. Wtedy im odpowie tymi słowy: Zaprawdę powiadam wam, czegokolwiek nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, i mnie nie uczyniliście.

46. I odejdą ci na kaźń wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.”

 

O czym mówi powyższy tekst?

 

 • nadchodzi Pan Jezus jako Król i zasiada na swoim tronie

 • zgromadzone są przed Nim wszystkie narody w momencie Jego przyjścia

 • rozsądzane są narody również na podstawie uczynków (wobec braci Jezusa)

 • sprawiedliwi dziedziczą Królestwo

 • przeklęci idą w ogień wieczny (jezioro ognia – śmierć druga)

 

Owce i kozły są tematem również niezwykle trudnym. Wiele społeczności religijnych próbowało wytłumaczyć ten opis , jednak nigdy nie trafiało to do mojego serca. Nie będę zatem podawał przykładów inerpretacji poszczególnych religii , gdyż każdy może to sam sprawdzić na własną rękę. Przejdę od razu do rzeczy i pokrótce wyjaśnię moje spojrzenie na ten temat. Być może kiedyś bardziej szczegółowo to zrobię , jednak , aby nie zabierać dużo miejsca omówię najważniejsze elementy , które wypunktowałem.

Jak już wspomniałem wcześniej , kontekst tego opisu wskazuje na opis dni ostatnich poprzedzających drugie przyjście Pana. Wszystkie przypowieści również wskazują na nadchodzącego Króla i sens ich przede wszystkim skupia się na tym jakże ważnym wydarzeniu.

 

Pan Jezus nadchodzi w swej chwale , a z nim Jego aniołowie. Pamiętamy wszyscy przypowieść o pszenicy i kąkolu , gdzie następuje „żniwo” , a żeńcami są właśnie aniołowie. Wszystkie narody są zgromadzone przed Królem.

Jak mamy rozumieć pojęcie „wszystkie”?

Co Pan miał na myśli to mówiąc?

Według mnie nie ma tutaj mowy o wszystkich narodach , które kiedykolwiek zamieszkiwały naszą planetę.

 

Dlaczego?

 

Ponieważ nie każdy człowiek żyjący kiedykolwiek na ziemi miał możliwość pomagać lub nie braciom Chrystusa.

 

Bez wątpienia każdy się chyba ze mną zgodzi , że braćmi Chrystusa można jedynie nazwać Jego prawdziwych uczniów , którzy pełnią wolę Boga.

O jakich zatem narodach jest tutaj mowa?

 

Musza to być zatem „wszystkie narody” , które zastał Pan Jezus w momencie swojego przyjścia.

 

Zwróćmy uwagę , że nadal mamy tutaj do czynienia z rozsądzaniem na podstawie uczynków. Najwyraźniej dobre uczynki , które ci ludzie czynili względem braci Jezusa będą miały taką moc , że zadecydują o dalszym losie tych ludzi. Doskonale harmonizuje to z następującym wersetem:

 

Ewangelia Mateusza 10:42

„A ktokolwiek by napoił jednego z tych maluczkich tylko kubkiem zimnej wody jako ucznia, zaprawdę powiadam wam, nie straci zapłaty swojej.”

 

Przed samym przyjściem Pana Jezusa będzie prześladowanie świętych , którzy nie przyjmą znamienia „bestii”(Dan. 7:25 ; Obj. 13:7,17).

 

Zachariasza 2:12

Gdyż tak mówi Pan Zastępów, którego chwała mnie posłała, o narodach, które was złupiły, że kto was dotyka, dotyka źrenicy mojego oka.”

 

Przypowieści Salomona 29:10

Krwiożercy nienawidzą nienagannego, lecz prawi troszczą się o jego życie.”

 

Każdy dobry uczynek spełniony względem świętych będzie najwyraźniej „na wagę złota” podczas Sądu Ostatecznego.

 

Ludzie , którzy nie będą pomagali braciom Chrystusa w ich niedoli , lecz będą żyć egoistycznie dla siebie grzesząc i nie zważając na Boga idą prostą drogą ku zagładzie. Sąd na podstawie uczynków nie pozostawia cienia nadziei dla grzeszników. O tym nie ma potrzeby pisać , gdyż ta nauka Biblijna jest tak czytelna , że wynika jednoznacznie po jednokrotnym przeczytaniu Pisma Świętego.

Potwierdzeniem tego , że ci , którzy nie będą pomagali braciom Chrystusa zasługują na karę jest na przykład ten werset:

 

List Jakuba 2:13

Nad tym, który nie okazał miłosierdzia, odbywa się sąd bez miłosierdzia, miłosierdzie góruje nad sądem.”

 

 

OWCE I KOZŁY TO UMARLI , KTÓRYCH WYDAŁO „MORZE”, CZYLI NARODY , KTÓRE ZASTAŁ PAN JEZUS W MOMENCIE SWEGO PRZYJŚCIA.

 

Sąd Ostateczny z opisu Ewangelii Mateusza dotyczy „morza , które wydaje umarłych” , o którym mówi księga Objawienia. Ludzie ci najpierw zginą pierwszą śmiercią w ogniu przy końcu świata , a ich dusze od razu stają na Sądzie. Nie ma „po drodze” żadnego zmartwychwstania. Sąd nad umarłymi , których wydaje „morze” również zatem dotyczy wyłącznie dziedziny duchowej.

 

Sąd Ostateczny nie może nastąpić w sferze materialnej w pojęciu naszego , ludzkiego zrozumienia , gdyż niebo i ziemia przeminęły , a jeszcze nie zostały stworzone nowe.

 

Zatrzymajmy się jeszcze przez chwilę nad nagrodą i karą owiec i kozłów.

Sprawiedliwi” dziedziczą Królestwo , natomiast „przeklęci” idą w ogień wieczny , czyli jezioro ognia.

Jest to kolejny niezbity dowód , że Sąd Ostateczny odbędzie się na początku tysiąclecia.

Gdyby Sąd miał się odbyć na końcu tysiąclecia , to gdzie zatem miały by przebywać „kozły” przez całe tysiąc lat , skoro otrzymały już na początku wyrok skazujący?

Jeśli ktoś odpowie , że w Hadesie , to w takim razie po co mieli by jeszcze stawać na kolejnym Sądzie , skoro wyrok i tak już zapadł?

Kolejna sprawa. Skoro sprawiedliwi dziedziczą Królestwo , to nagrodę otrzymują od razu , czy dopiero za tysiąc lat?

Gdyby Sąd Ostateczny miał się odbyć dopiero za tysiąc lat , to nie prościej było by wszystkich tych ludzi „przechować” w Hadesie bez Sądu , niż kazać im czekać (nie wiadomo gdzie)  tak długi okres czasu na nagrodę lub karę?

„Zwierzę i fałszywy prorok” trafili od razu do jeziora ognistego (Obj. 19:20).

Dlaczego zatem „kozły” też nie miały by tam trafić od razu?

Jezus uczył , że jednak tam trafią.

Na Sądzie Ostatecznym muszą się znaleźć wszyscy ludzie , jacy kiedykolwiek żyli na naszej planecie , oprócz oczywiście tych , którzy „przeszli ze śmierci do życia” oraz sprawiedliwych , dla których nagroda życia wiecznego była już dawno przewidziana (Jana 5:24).

Metodą prostej dedukcji , a przede wszystkim wierząc w to co naucza Pismo Święte możemy dojść do prostych wniosków , że Sąd Ostateczny odbędzie się od razu po przyjściu Pana. Co więcej , to takie wnioski naprowadzą również do tego , że może nie być wiecznych nigdy nie kończących się piekielnych męczarni ludzi niezbawionych , którzy trafią do jeziora ognia.

Skąd taki wniosek?

To proste. Apostoł Jan widzi wrzuconego szatana do jeziora ognia , gdzie wrzucone zostało zwierzę i fałszywy prorok , jednak nie widzi tam nikogo innego więcej.

Dlaczego ?

Bo dusze , które tam trafiły po Sądzie Ostatecznym zostały po prostu zniszczone i przestały całkowicie istnieć. Dlatego Jan ich tam nie widział.

Można przypuszczać , że dusze niezbawionych ludzi , które trafią do jeziora ognia zostaną tam po jakimś czasie całkowicie unicestwione. Osobiście uważam , że nie należy z tego powodu robić podziałów wśród chrześcijan. Jeśli ktoś uważa , że ludzie , którzy trafią do jeziora ognia będą tam istnieć i cierpieć w nieskończoność to jest jego sprawa. Dla mnie nie przeszkadza fakt , że ktoś tak wierzy. W rzeczywistości może się jednak kiedyś okazać , że nauczając tak mówiło się nieprawdę o Bogu , który i tak uczyni to co zechce.

 

Dalszy los "owiec" oraz innych ludzi zapisanych w księdze życia przedstawiłem pod koniec tego artykułu.

 

Ad.8.Umarłych wydaje Hades ("piekło") i śmierć.

 

Szeol , Hades , kraina umarłych , podziemie – te określenia w całym Piśmie Świętym oznaczają zawsze jedno i to samo: miejsce przebywania dusz umarłych. W oddzielnym artykule szeroko rozwinąłem ten wątek , oraz wyjaśniłem czym są cierpienia związane z tym miejscem.

Śmierć i Hades często „idą w parze” , gdy czytamy Biblię. Gdybym miał wyjaśnić w skrócie dlaczego tak jest , to powiedziałbym w prosty sposób: żaden z tych elementów nie jest w stanie funkcjonować oddzielnie. Jest to kolejny niezwykle długi i zawiły temat , nad którym nie ma potrzeby się obecnie zatrzymywać.

 

Najbardziej istotnym dla nas faktem jest to , że Hades wyda na Sąd wszystkich umarłych z „objęć” śmierci.

 

Można nawet przypuszczać , że na Sądzie Ostatecznym w oddzielnych grupach staną umarli , których wyda Hades i śmierć , oraz umarli , których wyda „morze”. Dlatego właśnie w opisie „owiec i kozłów” znajdują się wyłącznie umarli , którzy żyli na ziemi podczas przyjścia Pana.

 

Ad. 9.Śmierć i Hades wrzucono do jeziora ognia.

 

Hades – miejsce przebywania dusz ludzkich po śmierci , aż do dnia Sądu (opracowanie "kraina umarłych").

 

Śmierć – istota panująca w hadesie (szczegółowo opisałem w oddzielnym  artykule pt. "śmierć")

 

Tak w skrócie zdefiniowałbym pojęcie "Hades" i "śmierć", oczywiście mając na myśli umarłych ludzi.

W Biblii jest wiele opisanych przypadków śmierci ludzi , niektóre z nich podałem na początku tego artykułu. Każdy z nich przebiegał dokładnie w ten sam sposób: dusza szła do Hadesu/Szeolu lub jak wspominałem wcześnie tam gdzie Abraham lub usprawiedliwiony złoczyńca , który wisiał obok Jezusa na krzyżu (Raj).

Sam Jezus Chrystus będąc na ziemi człowiekiem , umarł dokładnie w ten sam sposób. Po śmierci poszedł do krainy umarłych i „ zwiastował duchom” ludzi , którzy zginęli w potopie (1 Piotra 3:18,19).

Wychodząc z Hadesu stał się „pierworodnym z umarłych” i jest „pierwszym , który powstał z martwych”.

Posiadając „klucze śmierci i hadesu” wypuszcza umarłych z więzienia na Sąd Ostateczny (Objawienie 1:18).

 

Najwyraźniej po Sądzie „śmierć i Hades” przestają spełniać swoje funkcje i zostaną wrzucone do jeziora płonącego ogniem i siarką – drugiej śmierci.

Czy zatem później ludzie nie będą mogli umierać?

 

Skądże znowu. „Druga śmierć” nadal będzie miała moc zniszczyć ludzi i „przeklęci” będą tam trafiać w tysiącleciu:

 

Izajasza 65:20

„Nie będzie tam więcej nikogo w wieku dziecinnym, ani starca, który by nie dopełnił dni swoich; bo dziecię we stu latach umrze; ale grzesznik, choćby miał i sto lat, przeklęty będzie.”

 

W nowym niebie i nowej ziemi będą również trafiali się grzesznicy , którzy pomimo pasienia „rózgą żelazną” będą postępowali przewrotnie (Izaj. 26:9,10 ; 65:17).

Biblia niewiele podaje przypadków zabicia ludzi w tysiącleciu , jednak wszędzie , gdzie to jest opisane nie ma mowy o tym , że dusze grzeszników trafiają do Hadesu.

 

Wręcz przeciwnie – śmierć ich jest nazwana przekleństwem.

 

Oto inny przykład , który znalazłem:

 

Objawienie 20:9

„I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich.”

 

Należy zatem się domyślać , że :

 

LUDZIE , KTÓRZY BĘDĄ GRZESZYĆ W TYSIĄCLECIU BĘDĄ UMIERALI DRUGĄ ŚMIERCIĄ.

 

C.D.N.


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  47 590  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

O moim bloogu

Kontakt:

machabeusz7@o2.pl

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl

 

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 47590

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl